Дома Видео Неверојатен пропуст: Хрватите со право се бесни – како ова не се чекори?! 🎥

Неверојатен пропуст: Хрватите со право се бесни – како ова не се чекори?! 🎥


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Репрезентацијата на Хрватска одигра одличен натпревар против Данска кој заврши без победник 32:32. Хрватите не можат да се помират со тоа што не успеаа да слават.

Една од ситуациите која најмногу се коментира се недосудените чекори на Симон Питлик во 47. минута од натпреварот кога Данецот постигна гол за 26:25.

Но, од Хрватска истакнуваа уште неколку пропусти кои биле клучни за исходот на натпреварот. Реакција во јавноста имаше и Веселин Вујовиќ кој порача дека Хрватска требало во овој натпревар да слави убедливо.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Видал го вратија од загревање, па се изнервира и ги фрли копачките 🎥

Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓ Чилеанецот Артуро Видал често имаше проблеми…