Дома Останати Неверојатен поен на Алкараз против Ѓоковиќ🎥

Неверојатен поен на Алкараз против Ѓоковиќ🎥


Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓


Ѓоковиќ и Алкараз играат финале пред финалето на „Ролан Гарос“ и после првоте два сета резултатот е израмнет 1:1.

Мечот изобилува со прекрасни поени и многу возбудувања, но Алкараз го изведе потегот на турнирот.

Алкараз во третиот гем на вториот сет одигра неверојатен поен и ги воодушеви сите.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Спектакл во Рим: Ѓоковиќ и Бејл заедно играа голф 🎥

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ Новак Ѓоковиќ учеству…