Дома Луд Спорт На Милнер не му е досадно во изолација: Неговото видео е апсолутен ХИТ!

На Милнер не му е досадно во изолација: Неговото видео е апсолутен ХИТ!

Додека светот се бори со пандемијата од коронавирус, спортистите ширум светот објавуваат видеа како го поминуваат времето во изолација.

Играчот на Ливерпул, Џејмс Милнер покажа дека има исклучителна смисла за хумор и одлично ги забавува своите следбеници на социјалните мрежи.

Милнер објави видео кое веднаш стана хит на интернет. Тој избра „најдобар тим во изолација“ и тоа со предмети кои ги има во својот дом.

Па така синџирот за кучиња беше Кајл Вокер, кечапот „Хајнц“ е Габриел Хајнце, Давид Силва е сребрена паричка, Лампард е столна ламба…

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Фотографија од момче со топка на улиците во Милано ја воодушеви Италија се огласи и Заниоло (ФОТО)

Италијанскиот весник „Кориере дела Сера“ објави една симпатична, но и тажна фотографија на…