Дома Фудбал Лига на шампиони На Волански втрчувањето на терен и тоа како и се исплатеше – еве каква казна доби и колку заработи!

На Волански втрчувањето на терен и тоа како и се исплатеше – еве каква казна доби и колку заработи!

Финалето во Лигата на шампионите дефинитивно, барем кога во прашање е популарноста и го промени животот на преубавата Кинси Волански.

Волански истрча на теренот во финалето помеѓу Ливерпул и Тотенхем. Сега таа ја доби казната од УЕФА и може да се каже дека влегувањето на терен и тоа како и се исплатеше.


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Таа ќе треба да плати казна од 5.000 евра, а доколку го повтори делото на некој друг спортски настан тогаш ќе мора да плати сума од 8.000 евра.

Освен тоа Волански беше казнета и со дополнителни 10.000 евра за рекламата која ја направи на нејзиното момче, јутуберот Витали Здороветски. Ова значи дека вкупно ќе плати 15.000 долари, а тоа е ништо во споредба со заработката.

Имено, според последните информации поради акцијата и зголемата популарност Волански заработил дури 3.5 милиони евра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Манчестер Јунајтед одлучи да го отпушти Тен Хаг

Манчстер Јунајтед на крајот на сезоната ќе го откупшти тренер Ерик Тен Хаг, тврдат медиуми…