Дома Фудбал Германија На Баерн вакво нешто не му се случило никогаш во историјата

На Баерн вакво нешто не му се случило никогаш во историјата

Баерн Минхен беше поразен на гости кај Хајденхајм со 3:2 иако на полувреме германскиот гигант водеше со 2:0.

Домашниот тим направи пресврт и му нанесе болен пораз на најтрофејниот германски тим со што Леверкузен сега е на чекор од титулата.


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Се до вчерашниот натпревар на Баер никогаш не му се случило да загуби од тим кој дошол од понизок ранг, а против кој водел 2:0.

За Баерн ова е негативен рекорд кој најдобро ја опишува сезоната на „Баварците“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Германија

Проверете

Баерн Минхен ја купува ѕвездата на Лајпциг

Манчестер Јунајтед и Баерн Минхен на лето ќе водат голема битка за ѕвездата на Лајпциг и ш…