Дома Останати Тенис Најконтроверзниот тенисер во светот ја заврши кариерата

Најконтроверзниот тенисер во светот ја заврши кариерата

Го нарекуваа иден освојувач на грен-слем, но поради својот проблематичен карактер никогаш не освои едно големо тениско натпреварување. Ернест Гулбис и официјално ја заврши кариерата.

Гулбис е играч кој успеа да дојде до топ 10 во светот, а играше и полуфинале на Ролан Гарос, меѓутоа ќе се памети како неоставрен талент.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


Посебно се истакнуваше во односот кон Новак Ѓоковиќ, но и кон сите останати водечки тенисери со кои во главно беше во конфликт.

Неретко беше казнуван и заврши дури во затвор поради проституки, даваше голема важност на турнирот во Ротердам бидејќи таму е легализирана марихуаната…Така оние сметаат дека Кирјос е контроверзен, веројатно не се запознаени со кариерата на Гулбис.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тенис

Проверете

Големо изненадување: Ѓоковиќ не е прв фаворит за освојување на Ролан Гарос!

Според светските обложувалници, Новак Ѓоковиќ во овој момент иако е на врвот на АТП листат…