Дома Македонски спорт Мак фудбал Најдоски: Јас и Панчев во Вардар служевме за Самсоненко да не биде виновен

Најдоски: Јас и Панчев во Вардар служевме за Самсоненко да не биде виновен

Вардар оваа сезона испадна во втора лига, а испаѓањето на најтрофејниот македонски клуб во понизок ранг беше тема и на медиумите во регионот.

Сега спрскиот „Моцарт Спорт“ зборуваше со Дарко Панчев и Илија Најдоски. Што имаше Панчев да каже можете да прочитате – тука.

Слично мислење има и Најдоски.

„Кога Панчев ме повика да помогнам во Вардар во спортскиот сектор очекував работата да не излезе на добро.Но, не можев да го одбијам. Ние таму служевме како покритие за сопственикот Самсоненко да не биде виновен. Со настапот во Лига Европа многу пари влегоа во клубот, но тие отидоа во ракометниот клуб“, изјави Најдоски.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

„Историски момент беше денес да се гледа Македонија, срцето ми е полно за Пандев“

Марио Ѓуровски како што најавивме е дел од нашиот експертски кој ги коментира натпреварите…