Дома Фудбал Останато Најдобриот македонски судија ќе дели правда во ЛЕ во Киев

Најдобриот македонски судија ќе дели правда во ЛЕ во Киев

stavrev

Aлександар Ставрев кој е најдобар македонски судија ја доби довербата од УЕФА да ја дели правдата во натпреварот помеѓу Динамо Киев и Малме во рамките од групата Б.

УЕФА го делгираше Ставрев за натпреварот помеѓу поранешниот шампион на Купот на куп победниците (1974/75 и 1985/86) и победникот на Суперкупот од 1975 година, Малме. Помошници на Ставрев ќе му бидат Марјан Кировски и Дејан Костадинов, четврти судија ќе биде Димитар Мечкаровски.

За Ставрев ова не е прв пат да суди во Европа. Минатата година судеше на три натпревари од групите во ЛЕ. Во последните години од кога суди во ЛЕ нема судено натпревар во Лигата на шампионите. Последниот натпревар на кој ја делеше правдата во најелитното европско натпреварување беше натпревар помеѓу Австрија Виена и Зенит.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Неверојатна грешка на Ноер за која долго ќе се зборува (видео)

Баерн Минхен го пречекува „фенерџијата“ Падерборн и на полувремето резултатот е 1:1. Домаќ…