Дома Фудбал Светско првенство во фудбал Напаѓач на Гана: Нејмар не е подобар од мене

Напаѓач на Гана: Нејмар не е подобар од мене

Репрезентативецот на Гана и член на Ајакс, Мохамед Кудус очигледно е полн со самодоверба пред почетокот на Светското првенство.


Германија пред елиминација!? - 8 ден ↓↓↓Тој пред медиумите порача дека е на исто ниво со еден од најдобрите светски играчи, Нејмар.

„Нејмар? Тој не е подобар од мене. Тој е само попознат, тоа е се. Она што го прави подобар во моментов е фактот што постигна повеќе. Наскоро и јас ќе бидам на тоа ниво“, изјави 22 годишниот Кудус.

Селекцијата на Гана денеска ќе го има првиот настап на Светското првенство и тоа против Португалија во Доха.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Светско првенство во фудбал

Проверете

Косово на подарок ќе добие стадион од Катар

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! По Мундијалот во…