Дома Останати Надал рутински во првото коло на Ролан Гарос

Надал рутински во првото коло на Ролан Гарос

Рафаел Надал рутински се пласираше во второто коло на Ролан Гарос, собладувајќи го Јегор Герасимов со 3-0 во сетови.

Шпанецот очекувано немаше поголеми проблеми и мечот го реши за помалку од два часа.

Надал му препушти само девет гема на Герасимов и победи со 6:4, 6:4, 6:2, а во следното коло ќе игра со Американецот Мекензи Мекдоналд.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Фотографија која докажува дека Кабиб се борел со скршено стапало 📸

Кабиб Нурмагомедов повторно ја остави спортската јавност без коментар откако лесно го совл…