Дома Фудбал Германија Награда за Халанд за голот со Шалке – бесплатно јадење цела година!

Награда за Халанд за голот со Шалке – бесплатно јадење цела година!

Борусија Дортмунд за викендот го доби Шалке со убедливи 3:0.

Во овој натпревар гол постигна норвешкиот напаѓач Ерлинг Халанд кој доби и едно ветување од поранешниот фудбалер на „милионерите“ Кевин Гроскројц.

Гроскројц на Халанд му порача дека како награда за голот има бесплатно да јаде во неговиот паб цела година.

„Браво, одлично момче. Можеш да јадеш бесплатно во мојот паб една година“, гласи пораката на Гроскројц.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Германија

Проверете

Италијанците објавија дека Ибра нема да игра на ЕП, тој им одговори со „Јутро је“🎥

Златан Ибрахимовиќ ќе го пропушти веројатно остатоткот од сезоната поради повреда на колен…