Дома Фудбал Останато Навивач сакаше да се тепа со Ибраими 🎥

Навивач сакаше да се тепа со Ибраими 🎥

Навивачите се вратија на трибините во албанскиот шампионат во натпреварот помеѓу Динамо и Лачи, а на овој дуел се случи и еден инцидент.

Навивач сакаше да влезе на терен и да се пресмета со македонскиот фудбалер Агим Ибраими. Навивачот тргна да ја скокне оградата, но обезбедувањето го запре, а потоа започна и вербална расправија во која го навредуваше Ибраими.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Нов тежок удар за Ѓоковиќ: Нема да може да настапи и на Ролан Гарос!

Поранешната министерка за спорт на Франција, Роксана Марачинеау објави дека оваа земја го …