Дома Фудбал Италија Навивач на Милан прободен со нож во Болоња, се бори за живот

Навивач на Милан прободен со нож во Болоња, се бори за живот

Ужасна вест пристигна од Болоња после синоќешниот меч со Милан во Серија А.

Еден  навивач на Милан бил прободен со нов во стомак после излегувањето од стадионот „Ренато Далара“ и е примнат во болница во критична состојба, пренесуваат италијанските медиуми.

Инциденот настанал веднаш после завршување на мечот кога дошло до физичка пресметка помеѓу двете навивачки групи.

Напаѓачот веднаш бил приведен од полицијата, која и натаму го истражува случајот.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Taжна слика на „Олд Трафорд“ во поразот на Јунајтед од Барнли (ФОТО)

Maнчестер Јунајтед никако не може да излезе од кризата. „Црвените ѓаволи“ вчера со поразот…