Дома Луд Спорт Навивачите на Вележ направија спектакл за паметење🎥

Навивачите на Вележ направија спектакл за паметење🎥

Навивачите на Вележ ја прославија 100-годишнината на клубот на спектакуларен начин.

На полноќ низ Мостар се пееја навивачки песни, а притоа се запалија и голем број факели, но и огномети, поради што се создаде неверојатна атмосфера.

Најмногу внимание привлекоа факелите на Стариот мост, а снимките беа објавени на социјалните мрежи.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Куче заспа на терен, судијата чекаше да се разбуди за да продолжи мечот🎥

Почетокот на второто полувреме на парагвајскиот прволигашки натпревар помеѓу Сол де Америк…