Дома Видео Навивачите на Атлетико го навредуваа Куртоа, а тој ги понижи со еден потег 🎥

Навивачите на Атлетико го навредуваа Куртоа, а тој ги понижи со еден потег 🎥

Реал Мадрид продолжи со одличните резултати од почетокот на сезоната.

После шест кола „кралевите“ се лидери во Примера и имаат максимален учинок, се наоѓаат на првата позиција. Во вчерашното градско дерби го совладаа Атлетико со 1:2.

На оваа средба на „Ванда Метрополитано“ немаше „топло“ добредојде за Тибо Куртоа кој во минатото го чуваше голот на „јорганџиите“. Преку целиот натпревар Куртоа се соочи со навреди од трибините, а во еден момент и им одговори на навивачите кои беа во негова близина.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Претседателот на Интер лут на тренерот Инзаги

Притисокот врз тренерот на Интер, Симоне Инзаги се повеќе се зголемува после серијата на л…