Дома Македонски спорт Муслиу: Многумина од нас го познаваат Милевски, па за брзо ќе се вклопиме

Муслиу: Многумина од нас го познаваат Милевски, па за брзо ќе се вклопиме

Македонија вчера го одработи првиот тренинг со новиот селектор, Благоја Милевски и така започнаа подготовките натпреварите со Ерменија, Исланд и Романија.


Меси против Левандовски -11 ден ↓↓↓Цели седум години Милевски беше селектор на младинците до 21 години, а со нив настапи и на историското Европското првенство во 2017 година. Еден од оние кои тогаш беа дел од младата репрезентација е Висар Муслиу.

„Добро го стартувавме овој циклус за Светското првенство, но треба уште повеќе да го подобриме бодовното салдо во следните мечеви, така да, сега треба само што подобро да се прилагодиме на идеите на новиот стручен штаб. Многумина од нас веќе знаат со кого работат сме работеле со него во младата селекција и мислам дека за брзо време ќе се вклопиме сите и се надевам дека сѐ ќе биде добро“, изјави Муслиу,

Натпреварот помеѓу Македонија и Ерменија се игра во четврток во 20:45 часот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Фабрицио Романо ја открива клучната точка на понудата од Саудиска Арабија до Роналдо

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Португалскиот ре…