Дома Фудбал Англија Мурињо ќе биде лут: Сомнителен пенал во 95-та му ја зеде победата на Тотенхем🎥

Мурињо ќе биде лут: Сомнителен пенал во 95-та му ја зеде победата на Тотенхем🎥

Тотенхем не успеа да дојде до победа против Њукасл, откако гостите добија пенал буквално во последната минута од мечот (1:1).

Тотенхем одлично го започна мечот и дојде до водство во 15-та минута преку Лукас Моура на асистенција на Хари Кејн.

И во продолженија не мечот „спарси“ ја контролираа играта, а Њукасл спорадично се закануваше преку контранапади.

Во последните секунди се случи „драма“ откако судијата со асистенција на ВАР досуди пенал за Њукасл, а Вилсон беше прецизен од белата точка.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

ЛШ: Баерн убедлив, Ливерпул тешко до победа, Лукаку за реми на Интер, Сити сигурен, супер Аталанта! 🎥

Вечерва се комплетираа натпреварите од првото коло во Лигата на шампионите. Во натпреварот…