Дома Фудбал Италија Мурињо му подари дрес на Мекгрегор📷

Мурињо му подари дрес на Мекгрегор📷

ММА легендата Конор Мекгрегор ужива во Рим, каде имаше средба и со Жозе Мурињо.

Жозе Мурињо беше на вечера со  Конор Мекгрегор во еден римски ресторан каде пиеле ирско виски.

Мурињо му подари дрес со неговото презиме и бројот 10, а Конор за тоа се пофали на социјалните мрежи.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Лапорта: Против Баерн треба да ја заштитеме честа

Неколку часа пред одлучувачкиот дуел со Баерн Минхен во ЛШ, претседателот на Барселона Жоа…