Дома Фудбал Останато Мурињо го исполни ветувањето: Се сретна со македонскиот новинар ?

Мурињо го исполни ветувањето: Се сретна со македонскиот новинар ?

Сторијата за македонскиот новинар Игор Александровиќ денес е главна тема и ја пренесоа многу еминентни спортски медиуми ширум светот.

Имено, Мурињо денес одржа прес-конференција преку „Zoom“ апликацијата на која прашања поставуваа и македонските новинари.

Македонскиот новинар, Игор Александровиќ имаше посебно барање и побара да се фотографира со Мурињо во спомен на неговиот покоент татко, кој бил голем фан на Португалецот.

Жозе веднаш го прифати предлогот, и го исполни ветувањето веднаш откако пристигна во Скопје. Тој се сретна со Игор и направија заедничка фотографија.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Панче Ќумбев со анализа и предлози за последните дуели од Група А

Група А: Италија – Велс ( време: 18:00 ч. ) Најдобриот фудбал до сега на шампионатот го пр…