Дома Трансфер зона Мурињо го враќа Икарди во Серија А

Мурињо го враќа Икарди во Серија А


Викенд на градски дерби дуели: Арсенал - Тотенхем и Атл.Мадрид - Реал М. ↓↓↓


Мауро Икарди има одлична сезона во Галатсарај, но ова лето ќе се врати во ПСЖ.

Јасно е дека за него нема повеќе место во Париз, па Аргентинецот веќе почна да си бара нов клуб, а би можел да се врати во Серија А.

Најсилен интерес за него покажува Рома, која веќе спремила понуда и сака да го донесе на „Олимпико“.

29-годишниот напаѓач сака да се врати во Италија и е спремен да прифати помала плата за повторно да игра во Серија А.

Рома ова лето може да се раздели со Абрахам, а најголема желба на Мурињо е токму Икарди.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Модриќ може да се пресели во Интер Мајами

Викенд на градски дерби дуели: Арсенал - Тотенхем и Атл.Мадрид - Реал М. ↓↓↓ Лука Модриќ о…