Дома Фудбал Останато Момент кој не се виде во ТВ преносот: Погледнете како Винисиус го исмејуваше Кимих

Момент кој не се виде во ТВ преносот: Погледнете како Винисиус го исмејуваше Кимих

Реал Мадрид вчера го елиминираше Баерн Минхен во полуфиналето од Лигата на шампионите, а Винисиус Жуниор беше вистински кошмар за Џошуа Кимих против кого доби голем број дуели.

Во финишот Реал Мадрид со пресврт поведе со 2:1, а Баерн очајнички се обидуваше да дојде до израмнување.


Германија гази и најавува битка за титула! ↓↓↓


Сега на социјалните мрежи се појави видео на кое може да се види како Винисиус го исмејува Кимих додека „кралевите“ бранат резултат.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Страшни сцени на ЕП: Докторите го спасуваа животот на унгарски репрезентативец 🎥

Во 68. минута од натпреварот помеѓу Шкотска и Унгарија видовме страшна сцена во која настр…