Дома Фудбал Модриќ потпиша и порача: Ми недостасува титула во Примера

Модриќ потпиша и порача: Ми недостасува титула во Примера

Лука Модриќ денеска одржа прес-конференција по повод продолжувањето на договорот со Реал Мадрид до јуни 2020 година.

Модриќ откако пристигна на „Сантиаго Бернабеу“ ги освои сите можни трофеиосвен титулата во шпанската Примера која му е следната најголема желба.


Србија прв тест за "големиот" најскап фаворит! Холандија во проблеми! ↓↓↓


„Откако пристигнав во Реал, освоив се, само не титулата во Ла Лига. Ми недостасува само тој трофеј. Нашиот приоритет е да ја освоиме титулата во домашното првенство, четири години клубот го нема направено тоа, што е многу. Со ова, не сакам да кажам дека не сакаме да ги освоиме титулите во Лигата на шампионите, или па во купот. Секако дека сакаме да станеме првиот тим кој ја одбранил титулата во Лигата на шампионите“, истакна Модриќ.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Хаос во Гелзенкирхен: Се тепаа албански и српски навивачи! 🎥

Во Гелзенкирхен каде што вечерва треба репрезентацијата на Србија да игра против Англија с…