Дома Македонски спорт Мак фудбал Младите Шишковски и Велковски повикани за Израел!

Младите Шишковски и Велковски повикани за Израел!


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Репрезентативците на Македонија до 21 година, Дарко Велковски и Дамјан Шишковски ќе се стават на располагање во најдобриот наш национален тим за натпреварот со Израел на 6 октомври во Скопје.

Игор Ангеловски и Благоја Милевски, селекторите на Македонија во заеднички договор се согласиле дека двајцата фудбалери можат да помогнат доколку е потребно за натпреварот кој најдобрата селекција, в четврток, ќе го одигра во Скопје.

По завршувањето на натпреварот со Израел двајцата повторно ќе бидат во селекцијата до 21 година.

Најдобрата селекција по мечот со Израел, ќе одигра уште еден натпревар во Скопје, в недела против Италија, додека младата селекција на 11 октомври ќе ја пречека Шкотска.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

ФФМ домаќин на УЕФА меѓународна работилница за клупско лиценцирање

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Оваа година прославу…