Дома Македонски спорт Мак ракомет Младите ракометарки ги добија противниците во групите за СП кое ќе се игра во Скопје

Младите ракометарки ги добија противниците во групите за СП кое ќе се игра во Скопје

Младите ракометарки до 20 години на Македонија денеска ги дознаа своите противнички за Светското првенство кое ќе се игра во Скопје.

Македонија имаше среќа и доби ривали по мерка. Противник од првиот шешир ќе ни биде објективно најслабата Ангола, а ќе играме уште против Исланд и САД.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


ГРУПИ ЗА СП ЗА РАКОМЕТАРКИ ДО 20 ГОДИНИ:

Група А: Романија, Холандија, Бразил, Иран

Група Б: Швајцарија, Египет, Тунис, Чиле

Група Ц: Унгарија, Кореа, Аргентина, Мексико

Група Д: Данска, Норвешка, Јапонија, Кинески Таипеи

Група Е: Шведска, Чешка, Кина, Алжир

Група Ф: Франција, Германија, Шпанија, ИХФ

Група Г: Португалија, Црна Гора, Гвинеја, Узбекистан

Група Х: Ангола, Македонија, Исланд, САД

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Човекот со најдобра работа во светот: Освојува трофеј за секои 10 минути на теренот

Eдно име од редовите на актуелниот англиски шампион, Манчестер Сити посебно се издвојува –…