Дома Фудбал Останато Младиот, борбен и скромен Марио Манџукиќ (ВИДЕО)

Младиот, борбен и скромен Марио Манџукиќ (ВИДЕО)

Марио Манџукиќ стана добро познато име во светот на фудбалот и оствари навистина голема кариера.

Со она што го прикажува во клубовите каде што играше и репрезентацијата Манџукиќ остави впечаток на играч кој се бори до последен здив и дава се од себе.

Таков Манџукиќ бил уште во неговите најрани денови, а доказ е едно видео кое се појави на социјалните мрежи.

Слушнете што зборува тогаш младиот Марио Манџукиќ.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Харгривс: Вернер ќе ја грее клупата во Ливерпул

Раководството на Ливерпул веќе подолго време работи на трансферот на напаѓачот на Лајпциг,…