Дома Фудбал Италија Михајловиќ за „кртот“ во соблекувалната: Ќе го обесам на ѕид

Михајловиќ за „кртот“ во соблекувалната: Ќе го обесам на ѕид

Тренерот на Болоња, Синиша Михајловиќ вели дека има „крт“ во собчекувалната и во моментов води истрага за да дознае кој е тоа.

Некој на медиумите им ја открива формацијата и тактичките замисли на Синиша Михајловиќ. Па Србинот на последниот тренинг намерно ја променил формацијата за да види кој споделува информации.

„Поставив нова формација за да видам кој разговара со новинарите. Намерно го сторив тоа. Водам истрага, и ако го најдам „кртот“, ќе го обесам на ѕид. Нема да заигра веќе“.

„Медиумите секогаш знаат Болоња како ќе игра, не е така со другите клубови. Некој од внатре зборува со новинарите и ве уверувам дека ќе го најдам. Ако кога ќе го најдам нема да си помине добро“, изјави Михајловиќ. 

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Видете ја реакцијата на Зидан после вториот гол на Алкојано🎥

Кралевите синоќа беа поразени од третолигашот Алкојано со 2:1 после продолженијата, а пора…