Дома Фудбал Останато Митроглу изведе дриблинг во стилот на Зидан (ВИДЕО)

Митроглу изведе дриблинг во стилот на Зидан (ВИДЕО)

0

ПСВ за викендот одигра натпревар од 6-тото коло во холандскиот шампионат против Витесе, а тој натпревар го обележа напаѓачот Мален кој постигна пет гола.

Сепак, на тој натпревар свој момент имаше и Костас Митроглу.

Грчкиот фудбалер во игра влезе во 71-та минута и набрзо изведе елегантен дриблинг во стилот на Зинедин Зидан, па во ПСВ се запрашаа дали тоа беше Митроглу или легенднарниот француски волшебник.

Митроглу во ПСВ пристигна на позајмица после не премногу успешната епизода во Галатасарај. Во Холандија не му оди лоши затоа што на четири настапи постигна два гола.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Ракитиќ се огласи после одењето пеш од аеродромот до дома (фото)

Хрватскиот репрезентативец Иван Ракитиќ се најде во голем проблем по враќањето во Барселон…