Дома Луд Спорт Мистериозна смрт на кошаркар

Мистериозна смрт на кошаркар

Поранешниот кошаркар Џејлен Хил бил пронајден мртов пред неколку дена во Костарика, откако претходно беше прогласен за исчезнат.

Засега не е позната причината за неговата смрт, а семејството објави дека Џејлен го загубил животот на 22 години.

„Веста за Хил е потресна. Нашите мисли се со неговото семејство. Тој не напушти прерано“, кажа Мик Кронин.

Причината за смртта може да биде депресија. Хил го напуштил колеџот во 2021 година барајќи одмор и признал дека често бил депресивен поради неговата огромна желба да успее.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Голема трагедија: Најмалку 174 лица загинаа на стадион во Индонезија 🎥

Трагедијата се случи по фудбалскиот меч на двата најголеми клубови во Индонезија, откако д…