Дома Македонски спорт Миовски по голот против Селтик доби место и во – тимот на колото!

Миовски по голот против Селтик доби место и во – тимот на колото!

Maкедонскиот напаѓач Бојан Миовски одигра уште еден одличен натпревар во дресот на Абердин и тоа против фаворитот Селтик (1:1).

Миовски по еден одличен соло продор испрати удар кој беше неодбранлив за искусниот Џо Харт.


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Со овој настап Миовски доби и место во тимот на колото на Шкотска. Репрезентативецот е сместен во идеалната „11-ка“ на реномираниот „Би-Би-Си Спорт“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Голема победа на Македонија против Полска

Македонската кошаркарска репрезентација запиша голема победа на гостувањето во Полска со 9…