Дома Македонски спорт Мак фудбал Милевски го објави списокот за мечот против Фарски Острови

Милевски го објави списокот за мечот против Фарски Острови

0

Младата македонска репрезентација започнува нов квалификациски циклус, со старо-новиот селектор Благија Милевски.

Селекторот кој пред две година ја предводеше Македонија до историскиот пласман на ЕП во Полска, денеск го објави списокот на играчи на кои ќе смета за првиот квалификациски меч против Фарските Острови

Поради повреди не се во комбинација Енис Фазлагиќ и Даниел Миловановиќ, а деби во У21 репрезентацијата ќе чекаат Давид Денковски и Томче Грозданоски.

Натпреварот ќе се игра на 10 септември на „Петар Милошевски“ стадионот кај ФФМ во Скопје со почеток во 16 часот.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Втора лига: Мирчевски одново херој на Беласица, Струмичани чекаат Кожув да не победи

Тимот на Беласица денес во рамките од втората македонска лига го совлада Тиквеш и така сти…