Дома Трансфер зона Милан продаде играч во Бразил

Милан продаде играч во Бразил

Италијанскиот гигант Милан се раздели со дефанзивецот Густаво Гомез, кој се пресели во бразилски Палмеирас.


Србија многу најави, малку покажа - 9 ден ↓↓↓Парагвајскиот репрезентативец беше на излезна врата од клубот подолго време, а Милан од трансферот ќе добие 6 милиони евра.

Палмеирас ќе му плати на Милан 1,5 милион евра за едногодишна позајмица, а следното лето се обврза да го откупи договорот за додатни 4,5 милиони евра.

Густаво Гомез веќе отпатува за Бразил каде утре треба да ги помине задоволжителните медицински прегледи, а потоа ќе стави потпис на 4-годишен договор.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Реал спреми 70 милиони за ѕвездата на Наполи

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Карло Анчелоти с…