Дома Фудбал Италија Милан не жали пари за да го задржи Кеси

Милан не жали пари за да го задржи Кеси

Милан не сака да му се повтори „случајот Донарума“ и сака што побрзо да потпише нов договор со Франк Кеси.

Кеси одигра фантастична сезона и беше најзаслужен за добрите резултати на „росонерите“, а неговиот договор истекува следната година.

Италијанските медиуми пренесуваат дека приоритет за Милан е продолжување на договорот, но агентот на Кеси ги одби првите две понуди на „росонерите“.

Италијанските медиуми пренесуваат дека Малдини наскоро ќе има средба со агентот и ќе презентира нова понуда, која ќе достигне 7 милиони евра по сезона со вклучени бонуси.

За 23-годишниот фудбалер има интерес од многу клубови ширум Европа, но самиот тој преферира да остане во Милан.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Играч на Бока претепал соиграч на полувремето, интервенирала и полицијата

Аргентинецот Дарио Бенедето направи скандал во својот клуб Бока Јуниорс со тоа што го прет…