Дома Топ вести Милан и Јувентус не се откажуваат од Заниоло

Милан и Јувентус не се откажуваат од Заниоло


Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓


Иднината на Заниоло се уште е главна тема на Апенините, иако Италијанецот ова лето остана во Рома.

Милан и Јувентус се силно заинтересирани за Заниоло, но ова лето не беа спремни да платат 50 милиони евра колку што бараше Рома за неговата слобода.

Двата клуба не се откажуваат од Италијанецот и будно ја следнат ситуацијата околу преговорите за нов договор.

Рома сака да му го продолжи договорот на Заниоло, кој на лето ќе влезе во последната година од договорот.

Доколку Заниоло не стави потпис на нов договор до крајот на сезоната неговата ценадрастично ќе се намали, па Милан и Јувентус се спремни да ја искористат ситуацијата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Милан благодарение на Пулишиќ ја носи идната ѕвезда на светскиот фудбал

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ Италијанскиот гигант …