Дома Топ вести Милан започна преговори со Фабрегас

Милан започна преговори со Фабрегас

Италијанските медиуми пренесуваат дека главна трансфер цел на Милан во зимскиот преоден рок ќе биде шпанскиот плејмејкер, Цеск Фабрегас и дека „росонерите“ веќе започнале преговори со играчот.

Имено, новиот спортски директор на Милан, Мирабели минатата недела бил во Лондон и имал состанок со агентите на Фабрегас, кој оваа сезона е во немилост на Конте и не добива голема минутажа во Челзи.


Дерби до Дерби! Комплетен фудбалски викенд ↓↓↓


Кинеските сопственици сакаат да донесат големи засилувања на „Сан Сиро“, а Фабрегас е првата желба, особено после повредата на Рикардо Монтоливо.

Милан и Челзи лесно ќе најдат заеднички јазик околу трансферот кој би требало да изнесува околу 25-30 милиони евра, па сега останува уште играчот да ги договори личните услови со „росонерите“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Манчестер Јунајтед ја купува ѕвездата од Будеслигата

Фудбалерот на Штутгарт, Серу Гираси е најпријатно изнеадување сезона во германската Бундес…