Дома Трансфер зона Меси уште не заиграл за ПСЖ, а веќе се работи на неговиот следен трансфер

Меси уште не заиграл за ПСЖ, а веќе се работи на неговиот следен трансфер

Лионел Меси после две децении ја напушти Барселона и потпиша двегодишен договор со ПСЖ.

Меси со Парижаните потпиша договор до летото 2023. година, а Дејли Мирор во своето денешно издание пишува дека веќе се работи на неговиот следен трансфер.

Британскиот таблоид пренесува дека Дејвид Бекам веќе започнал да работи на ангажирање на можеби и најдобриот играч во историјата на фудбалот.

Целта на Бекам е да го донесе Меси кога ќе му истече договорот со ПСЖ, што значи дека легендарниот фудбалер ќе пристигне бесплатно.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Салах: Чест е што клуб како Барселона се интересира за мене

Ѕвездата на Ливерпул, Мохамед Салах се уште не може да постигне договор со својот клуб за …