Дома Фудбал Останато Меси не издржа: Шмекерски му одговори на Бензема! 📸

Меси не издржа: Шмекерски му одговори на Бензема! 📸

Бензема отворено изразуваше незадоволство од одлуката на ФИФА наградата за фудбалер на годината заврши во рацете на Меси (ТУКА), а сега пристигна и одговрот од другата страна.

Иако не сме навикнати да го гледаме Меси во некакви конфликти со други фудбалери, Аргентинецот сега одлучи да му одговори на напаѓачот на Реал Мадрид.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


Не се обиде Меси да објаснува зошто изборот е правилен, туку објави фотографии од освоениот пехар на Светското првенство.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Нов кикс на Баерн, само реми против Фрајбург

Баерн Минхен освои само бод на гостувањето кај Фрајбург (2:2) и со тоа ја продлабочи криза…