Дома Фудбал Останато Меси и соиграчите летале со истиот авион пред три недели!

Меси и соиграчите летале со истиот авион пред три недели!


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓Авионот „Ламија БАЕ-146“, кој се урна пред слетување во колумбискиот град Меделин, често го користеле многу клубови, делегации и националци репрезентации.

Имено, Лионел Меси, Серхио Агуеро и останатите аргентински репрезентативци патувале со истиот авион, што утрово се урна во близината на Меделин.

Авионот е „Ламиа БАЕ-146“ и е боливиски авиопревозник, а Аргентинците на 11-ти ноември патуваа за Бразил на дербито во квалификациите за Светското првенство во Русија 2018 година.

Треба да се напомене дека фудбалскиот клуб Шапикоенсе имал резервирано чартер лет, но компанијата го откажала летот пред неколку дена, па морале да патуваат со комерцијален лет во овој авион.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Сцена која го обиколи Балканот: Гудељ се расплака, Ракитиќ воодушеви со гестот

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓ Немања Гудељ и Иван…