Дома Топ вести Мегваер прави изненадувачки трасфер

Мегваер прави изненадувачки трасфер


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓Раководството на ПСЖ спрема изненадувачка понуда до Манчестер Јунајтед за капитенот, Хари Мегваер.

Мегваер го загуби местото во стартниот тим на Манчестер Јунајтед и сега е дури четврт избор кај Тен Хаг, па ПСЖ сака да ја искористи таквата ситуација.

Манчестер Јунајтед претходно одби да го пушти Мегваер на позајмица во Вест Хем, но е спремен да го продаде на лето.

ПСЖ во летниот преоден рок ќе прави голема реконструкција во дефанзивната линија и се спремни да понудат 50 милиони евра за Мегваер.

„Светците“ веќе го договорија трансферот на Скриниар, но сакаат да доведат уште еден квалитетен дефанзивец.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

„Чистка“ во Арсенал: Пред заминување седум фудбалери, меѓу нив и најскапото засилување

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓ Според пишу…