Дома Топ вести Мбапе стана првиот играч на ПСЖ кој постигнал пет гола на еден натпревар

Мбапе стана првиот играч на ПСЖ кој постигнал пет гола на еден натпревар


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Килијан Мбапе игра одлична форма во дресот на ПСЖ, а по натпреварот против ѕвездите на Ал Наср и Ал Хилал одигра натпревар за паметење во купот против нисколигашот Де Касел.

ПСЖ успеа да слави победа од 0:7, а дури пет од овие седум гола беа дело на Мбапе. Три гола Мбапе постигна во првото полувреме, а во вториот дел додаде уште два.

По еден гол додадоа уште Нејмар и Солер. Со ова Мбапе стана првиот играч на ПСЖ кој на еден натпревар постигнал пет гола.

Во следната фаза каде што се најдорите 32 екипи ПСЖ ќе игра против Олимпик Марсеј.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Баерн го предупреди Ноер: Тоа што го направи не му доликува!

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Мануел Ноер си напра…