Дома Фудбал Останато Мбапе го пропушта стартот на сезоната

Мбапе го пропушта стартот на сезоната

Ѕвездата на Пари Сент Жермен, Килијан Мбапе ќе го пропушти првиот меч од сезоната во Лига 1.

Утре тимот на Галтие ја стартува сезоната со гостување кај Клермон. Мбапе го пропушти и Суперкупот на Франција поради жолти картони.

Мбапе има мускулен проблем и не беше повикан за утрешниот меч, исто како и новото засилување Ренато Санчез.

Денес Португалецот го одработи првиот тренинг со „светците“ и поради тоа не беше повикан за првиот меч.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Тухел: Конте е одличен стратег, но не му верувам

Во недела се игра првото дерби во Премиер лигата, Челзи ќе го пречека Тотенхем. Ривалите о…