Дома Луд Спорт Мбапе гледаше џудо во Јапонија, неговата реакција е урнебесна🎥

Мбапе гледаше џудо во Јапонија, неговата реакција е урнебесна🎥

Ѕвездата на ПСЖ, Килијан Мбапе се најде во центарот на вниманието, но не поради мајсторија на фудбалските терени.

Тој со ПСЖ е на турнеја во Јапонија, па реши заедно со соиграчот Кимпембе да гледа традиоционана џудо борба.

Французинот се преплаши, па неговата реакција стана хит на социјалните мрежи.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Куче заспа на терен, судијата чекаше да се разбуди за да продолжи мечот🎥

Почетокот на второто полувреме на парагвајскиот прволигашки натпревар помеѓу Сол де Америк…