Дома Видео Мајсторскиот гол со пета на Левандовски 🎥

Мајсторскиот гол со пета на Левандовски 🎥

Eкипата на Баерн денес убедливо го победи Леверкузен со 5:1, сите голови Баварците ги постигнаа во првото полувреме.

Роберт Левандовски беше стрелец на два гола, а еден од нив беше мајсторски во стил на голем стрелец каков и што е. Полскиот голгетер одлично се снајде пред противничкиот гол и со пета ја смести топката во мрежата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Анчелоти: Нашата цел е да играме финале во ЛШ

Тренерот на Реал Мадрид, Карло Анечелоти зборуваше на пресконференција пред утешниот меч с…