Дома Фудбал Германија Мајсторија од слободен удар на Алаба (ВИДЕО)

Мајсторија од слободен удар на Алаба (ВИДЕО)

Баерн Минхен има предност против Мајнц од 2:1 во рамките од третото коло во Бундес лигата.

Натпреварот не започна добро за Баерн затоа што Боетиус погоди за водство на Мајнц. Меѓутоа со головите на Павар и Алаба Баерн го сврте резултатот во своја корист.

И Павар постигна убав гол, но Алаба во свој стил изведе мајсторија од слободен удар.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Германија

Проверете

Вчера за Борусија покрај Халанд блесна и уште една млада ѕвезда (ВИДЕО)

Не се случува често во било кој спорт после успешниот татко и синот да тргне по неговите с…