Дома Фудбал Мајсторија на Алаба уште на првиот тренинг🎥

Мајсторија на Алаба уште на првиот тренинг🎥

Давид Алаба уште на првите тренинзи покажа дека ќе биде големо засилување за „кралевите“.

Австриецот пристигна од Баерн Минхен како слободен агент, а веќе почна да покажува мајстории на тренинзите.

Видете како го „испрати по бурек“ Одергард.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Официјално: Покетино го продолжи договорот со ПСЖ

Aргентинскиот стратег Маурисио Покетино во ПСЖ пристигна во јануари на местото на Томас Ту…