Дома Луд Спорт Мајката го брани Роналдо: Таа жена сигурно не дошла кај него во соба за да играат карти!

Мајката го брани Роналдо: Таа жена сигурно не дошла кај него во соба за да играат карти!

0

Мајката на Роналдо застана во одбрана на својот син поради случајот Мајорга, обвиненијата од Мајорга за случајот од 2009 година во Лос Анцелес.

Мајката на Роналдо тврди дека обвиненијата се лажни.

„Го познавам својот син, не е способен да направи такво нешто, сите што го познаваат знаат дека тоа не е вистина“, изјави Долорес.

„Ако ја видите целата приказна, јасно е дека таа девојка не отишла кај него во соба да играат карти. Секако дека таму се случило она што сите го знаеме, па сега го уценува мојот Кристиано. Нема за тоа да зборувам повеќе, но срамота е тоа што го прави таа девојка“, додаде Долорес.


Следете го Sportski.mk и на


Меѓутоа, полицијата во Лас Вегас повторно го отвори случајот и бара ДНК од Роналдо. Ѕвездата на Јувентус остро ги демантира сите обвиненија од Мајорга.

Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Вечерва се постигна најбрзиот гол во историјата на Премиер лигата! (ВИДЕО)

Вечерва се постигна најбрзиот гол во историјата на Премиер лигата! Само шест секунди му бе…