Дома Луд Спорт Мачката Љубица е голем фан на Црвена Звезда, не пропушта ниту еден меч🎥

Мачката Љубица е голем фан на Црвена Звезда, не пропушта ниту еден меч🎥

Српските медиуми објавија интересна сторија за мачката Љубица која веќе 15 години е верен навивач на кошаркарскиот клуб Црвена Звезда.


Енрике лажеше? Шпанија го избра Мароко - 17 ден ↓↓↓Љубица живее во салата „Пионир“ и го дели својот дом со кошаркарскиот клуб Црвена Звезда.

Таа редновно ги гледа сите натпревари и тренинзи, па веќе станала миленик на сите во клубот кои ја хранат и чуваат.

Љубица си има и свое место во салата за време на натпреварите и не и смета големата бука која ја прават навивачите.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

„Лудница“ во Мароко после големиот успех🎥

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Мароко го приред…