Дома Фудбал Италија Мацари се враќа во Серија А, ќе го води Каљари

Мацари се враќа во Серија А, ќе го води Каљари

Поранешниот тренер на Наполи и Интер, Валтер Мацари ќе го предводи тимот на Каљари.

Каљари вчера му врачи отказ на тренерот Леонардо Семпличи, откако после три одиграни кола освои само еден бод.

Италијанските медиуми пренесуваат дека негов наследник ќе биде Валтер Мацари и преговорите се во завршна фаза.

Мацари ќе потпише двегодишен договор тежок 2 милиони евра по сезона, а треба да дебитира овој викенд против Лацио.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Нов гол на Алиоски за Ал-Ахли🎥

Македонскиот репрезентативец Езѓан Алиоски продолжува со добрите партии во дресот на Ал-Ах…