Дома Фудбал Останато Матиќ го повика Ибра на македонски ајвар! (ФОТО)

Матиќ го повика Ибра на македонски ајвар! (ФОТО)

0

Златан Ибрахимовиќ вчера објави видео кое стана вистински хит поради музиката која одеше во позадина.

Многу брзо после објавувањето на ова видео на Инстанграм следуваше коментар од Немања Матиќ. Фудбалерот на Манчестер Јунајтед му прокоментира дека е „сељак“.

 

View this post on Instagram

 

Back to business @lagalaxy

A post shared by Zlatan Ibrahimović (@iamzlatanibrahimovic) on

Следуваше одговор од Златан: „Мајсторе па ти си оргинал сељак“.


Следете го Sportski.mk и на


За на крај Матиќ да го повика Ибра на македонски ајвар.

Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Mајсторија: Пјаниќ го матираше грчкиот голман од 30 метри! (ВИДЕО)

Во овие моменти во рамките од квалификациите за Европското првенство 2020 репрезентацијата…