Дома Видео Марка: Поклонете му се. Реал немал ваков играч уште од Зидан

Марка: Поклонете му се. Реал немал ваков играч уште од Зидан

ЏУД БЕЛИНГЕМ ја започна спектакуларната кариера во Реал. За помалку од еден месец откако наполни 20 години и стана најскапиот играч во историјата на најголемиот клуб, се истакна и на двата пријателски натпревари на американската турнеја. Со победи против Милан (3:2) и Манчестер Јунајтед (2:0).

Белингем пред неполн месец стана најскапиот во историјата на Реал. Оттогаш, тој одигра два брилијантни натпревари за својот нов клуб.


Дерби до Дерби! Комплетен фудбалски викенд ↓↓↓


Младиот Англичанец, кого Реал го купи од Борусија Дортмунд за 103 милиони евра и кој доколку се остварат бонуси може да чини 133 милиони евра и со тоа да стане најскапиот играч во историјата на Реал, извонредно го постигна првиот гол на натпреварот.

Беше брилијантен против Милан, а потоа и против Јунајтед, доволни му беа пет минути за да покаже дека е достоен за „петката“ на Зидан.

Поради тоа, но и поради неговиот општ впечаток, Марка имаше само пофални зборови и го спореди со еден од најголемите досега.

“Англиската ѕвезда одигра прекрасен натпревар. Хјустон беше сведок на шоуто на Џуд Белингем. Играч кој не само по бројот на дресот, туку и по многу работи; движења, акции, мајсторија, потсетува на Зинедин Зидан”, пишува Марка.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Славниот Клосе добива нова шанса како тренер?

Славниот германски напаѓач Мирослав Клосе кој важи и за еден од најдобрите голгетери во ис…