Дома Останати Тенис Мареј: Ова не е добро за никого, нема да го удирам Ѓоковиќ додека лежи на под

Мареј: Ова не е добро за никого, нема да го удирам Ѓоковиќ додека лежи на под

Најновите случувања со Новак Ѓоковиќ ги прокоментира и Енди Мареј.

Ќе потсетиме, на Ѓоковиќ одново му е одземена визата за влез во Австралија и без истата нема да може да настапи на Австралија Опен. Турнир кој го освои рекордни девет пати.

„Ситуацијата не е добра, но нема да го удирам Новак додека лежи на под. Кажав пред некој ден дека од ова корист нема никој. Жално е што вака се завршува, но кој знае? Не знам што следи во овој процес. Не знам кој е неговиот пат, дали може да се жали, колку тоа ќе трае и дали воошто може да тренира и да настапи додека процесот е во тек“.

„Ништо од тоа не знам. Секако, би сакал се да се реши, тоа би било добро за сите. Впечаток е дека ова многу долго трае. Не е добро тоа, ниту за тенисот, ниту за Австралија Опен и Новак“, изјави Мареј.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тенис

Проверете

Кирјос: Ќе го прашам Ѓоковиќ да играме некаде дабл заедно

Австралискиот тенисер Ник Кирјос истакна дека од свои принципи го поддржал Новак Ѓоковиќ и…